В Римі завершились святкування Дня Матері. Протягом 14-15 травня 2011 року урочистостості проходили біля собору Свята Софія. Особливістю цьогорічного свята було те, що до Риму з України привезено чудотворну ікону унівської Божої Матері.

Цого року Свято Матері співпало з Всесвітнім днем родини, яке було проголошене ООН в 1993 році. З цього приводу Голова оргкомітету Свята Матері у Римі о. Марко Ярослав Семеген зазначив, що: "Всіх нас мама привела на світ, оберігала, виховала, навчила першої молитви, тому найбільшої похвали та поваги серед людей повинна отримати мама".
Як повідомлялось раніше, святкування розпочались в суботу 14 травня. В цей день після вечірньої молитви, відбувся концерт колективів, які прибули на свято. Гості, які приїхали з різних міст Італії, під час концерту співали, танцювали, розказували вірші, читали гуморески. Після концерту відбувся урочистий обхід навколо храму з іконою унівської Божої матері.
Другий день святкувань розпочався Божественною Літургією, яку очолив преосвященний Владика Діонісій (Ляхович), Апостольський Візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії у співслужінні преосвященного владики Іринея (Білика), Каноніка Папської Базиліки Santa Maria Maggiore та о. Івана Дацька, Президента товариства «Свята Софія», о. Марка Семегена, пасторального координатора та інших. На святі були присутні гості, зокрема ректор Папського Східного Інституту о. Джеймс Маккен, професор о. Яков Куліч, монсеньйор о. Ярослав Карпʾяк, о. Вольфганг Фішер з префектури Ватикану, о.Маврикій Попадюк протоконсультор Василіянського чину, о. Стефан Стареправо, Ректор Колегії Святого Йосафата, о. Тимотей Коцур, директор української секції Ватиканського радіо, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Італійській Республіці Георгій Чернявський та капелани численних українських громад Італії.
Під час проповіді преосвященний владика Діонісій поділився духовними роздумами про ситуацію мами, яка є далеко в чужині, ставлячи собі, зокрема таке питання: "Що я можу говорити для цих мамів, яких я відвідую протягом цілого року як Апостольський Візитатор по різних громадах, розкинутих по Італії та Іспанії? Здебільшого мені доводиться бачити сльози на очах жінок, слухаю скільки важких оповідань, повних переживань і тривог. Приступають і просять благословення, помолитися, щоб їм знайти роботу. Прикро чути, що хтось із жінок захворіла, або навіть померла, а інколи і дуже трагічно, як це сталось недавно в Римі та Равенні". У цьому контексті проповідник посилаючись на літургійні читання Неділі розслабленого, у яких чуємо аж три оповідання про чудесні оздоровлення шукав відповіді на запитання чи ми сьогодні, в ситуації в якій ми опинилися, не потребуємо оздоровлення: "Чи нам не потрібно оздоровлення? Чи ми здорові? Чи наше суспільство звідки походимо і те, в якому живемо, достатньо здорове? Чи наша ненька Україна здорова?". "...Чи не треба нам встати? Але як стати і почути голос Божий, який кличе: «Встань, Україно!». Чи може нам легше лежати, поки не зворушаться води?! Зворушується води історії, але інші країни раніше поринають у ті води, і ми знову тратимо нагоду" Тому Апостольський Візитатор на завершення побажав усім українським матерям в Італії, щоб ангел надії промовив до нас: «Встань і повертайся в Українську землю, бо вже прийшов сприятливий час!». І прийме нас з відкритими руками - Мама Україна і дасть Вам поцілунок вдячності!".
Як відомо, Свято Матері в Римі відбувається завдяки зусиллям представників УГКЦ в Італії, а саме преосвященного владики Діонісія (Ляховича), Апостольського Візитатора для українців греко-католиків в Італії та Іспанії, о. Марка-Ярослава Семегена, Пасторального координатора для українців в Італії та о. д-р Івана Дацька, Президента Релігійного товариства «Свята Софія». До організації свята також долучаються Українські посольства при Святому Престолі та в Італійській Республіці. Окрему підтримку надає також п. Тетяна Кузик, додатковий радник мера міста з питань Східно-Європейського континенту, яка під час свята у своєму слові наголосила, що міська влада міста Рим, завжди ставиться з прихильністю до численної української громади та в свою чергу всіляко допомагає у вирішенні проблем українців у Римі. «Хочу сказати, що двері міської ради завжди відкриті для українських матерів, які проживають у Римі. Ми готові допомагати вам у питанні легалізації та інтеграції в італійське суспільство», - наголосила Тетяна Кузик. Під час святкового концерту Тетяна Кузик вручила подячні грамоти організаторам «Свята матері» та артистам.
Свято Матері, як зазначалося, проходить у Римі одинадцятий рік поспіль. Традиційно на це свято приїжджають Народні артисти України. Цього року матерів у Римі вітали Алла Кудлай з сином Максимом, Тарас Курчик з переможцями міжнародного фестивалю «Пісня серця», Анатолій Матвійчук, гурт «Єдині» та артисти Володимир Крамар, Назарій Зигмунд та Наталя Паращук.
На завершення свята до присутніх звернувся директор єпархіальної фундації «Мігрантес» монсеньйор Пʾєрпауло Феліколо, який зазначив, що присутність українців в Римі та Італії окрім «позитивного внеску в економічний розвиток держави, збагачують італійську культуру, відкриваючи для неї нові горизонти». «В Римі існує приказка, що хто приїхав у це місто, той автоматично стає римлянином. Я прибувши до вас, чую себе українцем і розділяю з вами радість ваших святкувань».

Scarica guide, opuscoli e manuali

dl-iconIn questa categoria trovi tutte le guide,opuscoli e manuali  riguardanti la vita degli stranieri in Italia.

Ringraziamento speciale a:

AgenziaTuUnicredit

Ringraziamo Agezia Tu Unicredit per supporto dello sviluppo di guida "NOI DELL'EUROPA DELL'EST" che potete scaricare o consultare nella categoria "Continente Europa".

Ringraziamo anche:

logo uiaRingraziamo Ukraine International Airlines per supporto dello sviluppo di guida "GUIDA PER LA COMUNITA' UCRAINA IN ITALIA" che potete scaricare o consultare nella categoria "Continente Europa - Ucraina".
top