Понад 80 років у різних країнах світу у другу неділю травня відзначають День Матері.

Ось вже дев'ятий рік УГКЦ виступає організатором Дня Матері в Італії, яке відзначаємо на початку травня, у місяці, який у нашому церковному календарі рівно ж посвячений нашій Небесній Матері – Пресвятій Богородиці.
Проведення Свята Матері відбувалось з благословення і за активною участю Апостольського візитатора для українців греко-католиків в Італії, Преосвященного владики Діонісія Ляховича (ЧСВВ). Окремим листом Кир Діонісій закликав духовенство взяти активну участь у святкуваннях, заохочуючи їх організувати подорож для вірних з різних куточків Італії для прибуття на святкові урочистості.
Святкування мало на меті насамперед духовну, а рівно ж і мистецько-культурну програму, щоб піднести гідність матері, далеко від рідного дому, що можемо глибше зрозуміти з проповіді Владики Діонісія під час Архиєрейської Літургії.
З благословення Кир Діонісія, організатором цьогорічного, як і попередніх років Свята Матері є Пасторальний координатор для українців в Італії - о.Олександр Сапунко. Як зазначає о.Олександр, самому святкуванню передувала клопітка кількохмісячна робота у співпраці з Апостольським візитатуром УГКЦ в Італії, Релігійним товариством Святої Софії, Посольствами України, Папськими колегіями, духовенством, представниками монаших інституцій, та мирян. Вагому допомогу у підготовці свята надавав випускник Салезіянського університету в Римі Іван Стефурак. Місце для проведення свята, як і кожного року надало Релігійне товариство для українців католиків «Свята Софія».
 Святкування розпочались в суботу 9 травня, коли зранку до Риму на подвір’я Святої Софії почали прибувати автобуси з нашими вірними з різних куточків Італії разом з отцями-душпастирями, проте основна частина прибула у неділю зранку. Під час подорожі люди молилися, адже це своєрідна проща – підготовка до зустрічі з Вічним Містом. Відтак для прибулих розпочались відвідини Риму під проводом студентів Папських колегій, по визначних святинях та місцях християнських пам’яток. Вечером, о 20:00 розпочались нічні чування, що тривали до ранку. Чування розпочались урочистим обходом з копією чудотворної ікони Матері Божої Неустанної Помочі навколо Собору Св.Софії у супроводі Архиєрея, духовенства та вірних. Ікону люб'язно надали оо.Редемптористи із Генерального дому у Римі.
Після урочистого обходу навколо церкви у храмі відбувся Молебень, після якого до матерів з духовним словом звернувся Владика Діонісій. Після Вечірні продовженням чувань стало зібрання учасників навколо ватри для духовних бесід та співу.
Але все ж таки головним днем святкування була неділя - 11 травня.
З самого ранку біля Святої Софії можна було побачити нових людей, які прибули на свято. Як під час нічних чувань, так і в неділю зранку багато вірних приступали до Святої Тайни Сповіді.
 О 10 годині розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив і виголосив проповідь Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії, владика Діонісій Ляхович у співслужінні отців-душпастирів, що прибули на урочистість.
У Літургії взяв участь Монс.Ярослав Карп’як від Конгрегації Східних Церков.
Серед визначних гостей були присутні представники Посольства України при Святому Престолі, Ватикану, Єпископської Конференції Італії, Римського Вікаріату.
Після урочистого обіду у трапезній інституту святого Климентія при Святій Софії, о 13:30 розпочався великий концерт.
 На початку концерту з привітальним словом до присутніх звернувася о. Олександр Сапунко, розповівши про значення цього дня у житті українських емігрантів в Італії, його історію та значення, запросивши Кир Діонісія Ляховича до слова та уділити Архиєрейське благословення на розпочаття концерту, за участю відомих співаків України серед яких: народнa артисткa України – Ніна Матвієнко, заслужені артисти України – Антоніна Матвієнко, Віктор Павлік та Ярослав і Христина Борути, популярна естрадна співачка Ірина Федишин.
 Це був направду благословенний день для наших матерів, котрий дозволив духовно і культурно, по-християнськи поєднати молитву і відпочинок, об’єднатися навколо Церкви, гідно репрезентувати українські традиції перед італійським народом.
Від’їжджаючи зі свята, люди повезли в своїй пам’яті у місця, де проживають, чудові спогади, а у серці відчуття, що є потрібними та цінними навіть тут, далеко від Батьківщини.
Департамент інформації УГКЦ в Італії 2010

Scarica guide, opuscoli e manuali

dl-iconIn questa categoria trovi tutte le guide,opuscoli e manuali  riguardanti la vita degli stranieri in Italia.

Ringraziamento speciale a:

AgenziaTuUnicredit

Ringraziamo Agezia Tu Unicredit per supporto dello sviluppo di guida "NOI DELL'EUROPA DELL'EST" che potete scaricare o consultare nella categoria "Continente Europa".

Ringraziamo anche:

logo uiaRingraziamo Ukraine International Airlines per supporto dello sviluppo di guida "GUIDA PER LA COMUNITA' UCRAINA IN ITALIA" che potete scaricare o consultare nella categoria "Continente Europa - Ucraina".
top