В неділю 9 травня 2009 року традиційне щорічне святкування Дня Матері українців в Італії відзначило свій десятилітній ювілей. Хоч перше свято в 2000 році не святкувалося на такому масштабному рівні, однак, мабуть, саме воно дало поштовх до започаткування чудової традиції відзначення Дня Матері на українському острівці в Італії біля Собору Святої Софії в Римі.

Це радісне свято для українців в Італії багате на спогади, емоції і, водночас, і сльози.
У Римі святкування Дня Матері розпочалось 14 травня 2000 року за благословенням покійного владики Івана Хоми та за сприянням Головного Дому ОО. Василіян у Римі, ректорів українських Папських колегій святого Йосафата та Покрови Пресвятої Богородиці, о. Євгена Небесняка, СДБ та при ініціативі і діяльній співпраці вокально-інструментального гурту українських студентів «Єдині» та інших семінаристів Українських папських колегій в Римі.
З 2001 по 2004 рік виконавчим директором Свята Матері в Римі був колишній пасторальний координатор для українців в Італії, о. Василь Поточняк, а з 2005 і по сьогодні о.Олександр Сапунко, теперішній Пасторальний координатор, які протягом цих років якнайбільше спричинилися до розвитку та маштабності Свята Матері для українців в Італії. Організаторами цьогорічного Свята матері виступили Апостольський Візитатор для українців греко-католиків в Італії преосвященний владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ та релігійне товариство для українців католиків в Італії «Свята Софія», яке очолює о. д.-р Іван Дацько. Виконавчим директором цього свята, як зазначалося, є пасторальний координатор для українців греко-католиків в Італії о. Олександр Сапунко.
 Традиційно святкування розпочалися вже в суботу зранку екскурсіями по вічному місті Римі, а ввечері гості свята могли взяти участь та показати свої таланти на вечірньому суботньому концерті, що відбувся перед базилікою Святої Софії. На суботньому святі своїм співом присутніх вітали зі святом ансамбль «Калина» із Салерно, Анна Синицька з Флоренції, Наталя Руда та Володимир Крамар, молодь римської української парафії святих Сергія і Вакха під керівництвом о. Андрія Чорненка, члени парафіяльного хору під керуванням п. Галини Громик, о. Олексій Саранчук, душпастир української громади міста Венеції, гурт «Переродження» з Мілану та багато інших. По закінченні концерту всі глядачі та виконавці взяли участь у нічних чуваннях, котрі провели сестри Служебниці на чолі з с. Мартою Козак, які розпочалися Вечірнею та доповіддю о.д-р Івана Дацька. По завершенні відправ та розмов у групах молодь і не тільки зібралась навколо променистої ватри, яку старанно приготували студенти колегії Св. Покрови.
 Недільне свято, як і зазвичай, розпочалося Божественною Архієрейською Святою Літургією, яку очолив та виголосив проповідь преосвященний владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ у співслужінні мітр. прот. Івана Дацька, о. Олександра Сапунка, о. Маврикія Попадюка, ЧСВВ, та інших священиків, які разом з вірними прибули з різних міст Італії. Церемоньєром в часі Божественної Літургії був о. Ярослав Марко Семеген, віце-парох української парафії Св. Сергія і Вакха у Римі. Дияконував о.д-н Іван Стефурак. Співав зведений хор Українських папських колегій у Римі під керівництвом о.Павла Сербая. Також, у Літургії взяли участь представники Італійської церкви: монсеньйор Джанромано Гнесотто, відповідальний директор фондації «Мігрантес» від Єпископської конференції Італії та монс. П’єр Паоло Фелліколо директор «Мігрантес» Римського вікаріату.
А о 13.30 розпочався довгоочікуваний концерт за участю відомих українських естрадних виконавців, серед яких: народний артист України Степан Гіга разом з сином Степаном, заслужені артисти України брати Дмитро та Назарій Яремчуки, Анжела Вербицька, Ірина Лончина та гурт «Мері».
 Урочистий концерт відкрила Ірина Лончина піснею «Мати-емігрантка», яку вона написала під враженнями, які отримала, виступаючи на Святі матері у Римі в 2007 році. Слова пісні проникали в душу і навернули сльозу не одній мамі, але сумувати було ніколи, бо свято, як і життя мами, повинно бути веселим і світлим. І таким воно і було! Всі з нетерпінням чекали на сцені братів Яремчуків, щоб в їх голосі віднайти неповторний спів безсмертного Назарія Яремчука і переконатися, що талант батька передався його синам, і справа його в надійних руках! А коли ведучі свята Василь Носа та Віра Біла нарешті оголосили про виступ народного артиста України Степана Гіги, публіка була здивована, коли на сцену вийшов молодий юнак, який, на перший погляд ,нічим не нагадував пана Степана. То був Степан Гіга молодший, який співом привітав наших матерів і згодом запросив на сцену і батька. Організатори свята знов ж таки вдало підібрали виконавців, щоб публіка різної вікової категорії залишилась задоволеною. Концерт завершився виступом гурту «Мері». І яке ж Свято Матері без традиційної лотереї та феєрверку, яке уможливив президент Італо-української християнської асоціації Маріо Тронка. Делегована від мерії міста Риму з питань міграції пані Тетяна Кузик під час концертної програми вручила почесні відзнаки тим, хто в особливий спосіб протягом цих років уможливлювали це свято.
Гарна погода та запальні пісні талановитих виконавців забезпечили чудовий настрій всім, хто прибув з різних куточків Італії на цьогорічне Свято Матері!
Прес-служба УГКЦ в Італії

Scarica guide, opuscoli e manuali

dl-iconIn questa categoria trovi tutte le guide,opuscoli e manuali  riguardanti la vita degli stranieri in Italia.

Ringraziamento speciale a:

AgenziaTuUnicredit

Ringraziamo Agezia Tu Unicredit per supporto dello sviluppo di guida "NOI DELL'EUROPA DELL'EST" che potete scaricare o consultare nella categoria "Continente Europa".

Ringraziamo anche:

logo uiaRingraziamo Ukraine International Airlines per supporto dello sviluppo di guida "GUIDA PER LA COMUNITA' UCRAINA IN ITALIA" che potete scaricare o consultare nella categoria "Continente Europa - Ucraina".
top